Piotr Kraśko

Dziennikarz telewizyjny i prezenter. Ukończył studia na Wydziale Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST, uczęszczał także na  kurs reżyserii telewizyjnej BBC i kurs reporterów programów informacyjnych Reutersa.

Pod koniec lat 80. współpracował z Pismem Niezależnej Młodzieży Licealnej „Uczeń Polski” z Tygodnikiem Akademickim „Audytorium”. Karierę w Telewizji Polskiej zaczął jako prezenter programu dla dzieci i młodzieży „5-10-15”. Od 1991 r. prowadził program „Pegaz” oraz magazyn interwencyjny „Na żywo”. Był korespondentem telewizji publicznej w Rzymie i w Waszyngtonie. Zasłynął jako korespondent z zalanego powodzią Nowego Orleanu. Rlacjonował między innymi pielgrzymki papieża Jana Pawła II, zamach bombowy w Londynie w 2005, tsunami w Azji w 2004, katastrofę samolotu prezydenckiego w 2010, katastrofę w elektrowni jądrowej Fukushima I w 2011, wydarzenia podczas Euromajdanu w 2014.

Od 2008 r. był gospodarzem głównego  wydania „Wiadomości” w TVP1, a od 2012 również szefem tego programu.  Od 2013 prowadził w TVP Info program „Dziś wieczorem”.

Od kwietnia 2016 razem z Kingą Rusin prowadzi weekendowe wydania programu „Dzień Dobry TVN” oraz jest gospodarzem programu „Fakty z zagranicy” w TVN24 BIS.

Zapraszamy na wykłady:

  • Wykład Piotr Kraśko – Reporterska Podróż Przez Świat.
  • Wykład Piotr Kraśko – Komunikacja Międzypokoleniowa. Jak budować relacje między pokoleniami?

project image

Social media: