Marta Manowska

Należy do najbardziej lubianych polskich dziennikarek i prezenterek telewizyjnych w Polsce. Popularność i sympatię widzów przyniósł jej udział w charakterze prowadzącej program Rolnik szuka żony. W 2015 i 2017 program zdobył Telekamery „Tele Tygodnia” w kategorii Program rozrywkowy. Marta poprowadziła dotychczas wszystkie edycje programu, do 2021 roku było ich osiem.

od 2019 roku prowadzi programy Sanatorium Miłości (TVP1) oraz The Voice of Poland Senior (TVP2); wiosną 2020 roku poprowadziła program Ośmiu wspaniałych, od 2021 roku prowadzi dla TVP Kobieta autorski program Kobiety w drodze.  Natomiast od 2022 roku prowadzi program podróżniczy Korona Gór Polski  dla TVP HD.

Swoją karierę medialną zaczynała jako dziennikarka Programu III Polskiego Radia oraz pracowała w Dzienniku Zachodnim. Pracowała między innymi w teatrze czy w redakcjach programów rozrywkowych, wiec telewizję zna również od kuchni – odpowiadała miedzy innymi za castingi do programów TVN Ugotowani, Lubię to! czy Bitwa na głosy.

w 2015 roku otrzymała nagrodę Plejady Plejada TOP 10 w kategorii Debiut Roku.

Znana jest ze swojej wrażliwości społecznej i działalności charytatywnej. w 2020 roku otrzymała nagrodę BohaterON 2020 im. Powstańców Warszawskichmiędzy innymi za niesienie pomocy kombatantom w trudnym czasie epidemii koronawirusa oraz podtrzymywanie pamięci o świadkach ważnych wydarzeń.

Jest wolontariuszką i ambasadorką Fundacji HEROSI aktywnie działając na rzecz Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży. Instytut Matki i Dziecka.

Często angażuje się w kampanie społeczne – uważając, że zaangażowanie społeczne jest nieodłącznym elementem bycia osobą publiczną. Możemy ją zobaczyć między innymi w kampanii e-Polak potrafi! w której jest ambasadorką i przekonuje seniorów, że internet potrafi skutecznie ułatwiać życie, a korzystanie z niego nie jest wcale takie trudne; w kampanii #Dziekujemyżepijeciemleko oraz w kampanii #SzczepimySię.

project image