Marcelina Zawadzka

Dziennikarka, modelka i fotomodelka; prowadząca imprezy i programy telewizyjne. W 2011 zdobyła tytuł Miss Polonia, natomiast rok później znalazła się w finałowej 6 Miss Universe 2012.

W 2013 prowadziła program “Projektanci na start” w telewizji Fox Life, 2014 współprowadziła program “Dendżer” w TVN Turbo. Wiosną 2015 wzięła udział w programie “Przygarnij mnie” na antenie TVP2.

Od sierpnia 2015 prowadzi poranny program “Pytanie na Śniadanie”. W 2016 była nominowana do zdobycia statuetki Gwiazda Plejady w kategorii Metamorfoza roku podczas Wielkiej Gali Gwiazdy Plejady. Laureatka Telekamery 2017 w kategorii Nadzieja telewizji. Od 6 marca 2017 jest współprowadzącą programu “Bake Off – Ale ciacho!”, a także została prowadzącą magazynu telewizyjnego “Lajk!” w TVP2. Od 2 września dołączyła do zespołu siódmej edycji “The Voice of Poland” prowadząc relacje z backstage. W 2015 i 2016 roku współprowadziła wraz z Tomaszem Kammelem “Sylwester z Dwójką” (TVP2) z rekordową oglądalnością 5 mln widzów deklasując pozostałe stacje telewizyjne. Prowadzi duże imprezy, gale i koncerty. Wiosną 2019 wzięła udział w pierwszej edycji show „Dance Dance Dance” tańcząc w parze z Rafałem Maślakiem.

W styczniu 2020 roku wzięła udział w rajdzie Africa Eco Race, przemierzając legendarną trasę Rajdu Paryż-Dakar, jako pierwsza Polka kierując samochodem ciężarowym. Dzięki jej udziałowi w rajdzie sponsorzy polskiej ekipy startowej (Jacek Czachor, Konrad Dąbrowski) przekazali ponad 15 ton mleka w proszku potrzebnego polskim siostrom Urszulankom prowadzącym Domy Dziecka oraz Domy Samotnej Matki w Senegalu.

Jeżeli wydawało Ci się, że widzisz kobietę jadącą na motocyklu która jest podobna do Marceliny to jest duża szansa, że nie wydawało Ci się i to była Marcelina. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni widywana jest częściej na dwóch kołach. Właścicielka uroczego mainecoon’a o imieniu Riki, wolne chwile spędza podróżując po świecie; lub kosząc trawnik i rąbiąc drewno w swoim domku w Borach Tucholskich.

project image

Social media: