Piotr Kędzierski

Rok 1982 jest w historii bardzo ważny. “Autobiografia” Perfectu zajęła pierwsze miejsce na Liście Przebojów. Sejm uchwalił ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Na świat przyszedł też Piotr Kędzierski.

Kim on w ogóle jest?

RADIOWIEC

Odwieczna pasja i powołanie Kędzierskiego. Zaczynał od “Polskiego Radia BiS”. “Guma jest drewnem naszych czasów” – tak nazywał się jeden z pierwszych programów Piotra, w duecie z Michałem Migałą. Później Kędzierski zaliczył transfer do ówczesnego Radia Roxy, a później Rock Radia. To tam najpierw solo, a później w duecie z Tymonem Tymańskim, prowadził poranną audycję “Ranne Kakao”. W niektórych kręgach program zyskał status kultowego. Powód? Kędzierski i Tymański jako jedyni potrafili śmiać się głównie z siebie, a nie jak cała reszta z innych. Ten wrodzony dystans do siebie doprowadził Piotra do kolejnej głośnej współpracy – z Kubą Wojewódzkim w programie “Książę i Żebrak”. Były też weekendowe pasma – najpierw “Dwa Neurony i Trzy Jądra” z Migałą, a później “Dziedzic Pruski” z Michałem Rejentem. Aktualnie Kędzierski jest gospodarzem audycji “Powstanie Rock Radia”.

SHOWMAN TELEWIZYJNY

Telewizja towarzyszyła mu od zawsze. Zaczynał od noszenia kabli w 4Fun.tv, ale później jego kariera potoczyła się bardzo szybko. Wielokrotnie zmieniał barwy klubowe – był w TVP1, TVP2, TVP Kultura, Polsacie, Polsacie Play, player.pl i TVN Lingua. Ma na koncie wiele formatów telewizyjnych. Świetnie czuje się w poważnej i merytorycznej rozmowie z ważnymi postaciami kultury. Najepszym dowodem jest program “Lubię to”. Nie są mu obce wielkie talent – show, takie jak “Bitwa na głosy”. Obecnie kojarzony przede wszystkim z programem “Agent Gwiazdy 2”. To właśnie ten programy dał mu rozpoznawalność na szeroką skale. Prowadził zagraniczny format “Lip Sync Battle”, który stał się flagowym show na platformie player.pl. Kilka razy w miesiącu wsiada do legendarnego już samochodu “Onet Rano”. Piotr jest w świetnym zespole, bo pozostali prowadzący to: Jarosław Kuźniar, Iwona Kutyna, Bartek Węglarczyk i Robert Feluś. Rozmowa z ludźmi, w dodatku “na żywo”, to środowisko, w którym Kędzierski czuje się jak przysłowiowa “ryba w wodzie”.

CZŁOWIEK ORKIESTRA

Piotr to prawdziwy multiinstrumentalista. Doświadczenie łapał jako prężny pracownik agencji kreatywnej. Jest pomysłodawcą cyklu imprez #wherismymind, z których do wczesnych godzin porannych korzystają mieszkańcy Warszawy. Członek kolektywów „Exboyfriends” i „Rakieta”. Współprowadzi bloga, na którym znajduje ujście jego pasja do mody. Jest współwłaścicielem muzyczno – lifestylowego portalu newonce.net. Redaktor naczelny magazynu Newonce.paper. Ma na koncie setki imprez i eventów, dla takich firm jak: T- Mobile, Nokia, H&M, czy Adidas. Kontakt z ludźmi mógłby wpisać w CV do rubryki “mocne strony”. Jesienią Kędzierski pokaże się z zupełnie innej strony. Planuje otworzyć… restaurację. Więcej szczegółów niebawem.

project image

Social media: